Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Köselik ve sarımsak

sakal çıkarma serumuSarımsak sakal için kullanımı halk arasında bilinen, sakal kıran ve saç kıran gibi hastalıklar da bile işe yaradığı görülmüş doğal bir bitkidir. Sarımsağın faydaları saymakla bitmeyen bir liste ile uzamaktadır. Sarımsağın sakal ve saç için kullanımı ağız yoluyla değil dış kullanım ile mümkündür. Sarımsak kıl köklerine etki eden yapısı ile dökülmüş saç ve sakallar için bile çare olmaktadır.

Sakal çıkartma yöntemleri arasında doğal formülü ile sarımsak kullanılması zor bir bitkidir. Sebebi ise yakıcı etkisi ile cildi tahriş etmektedir. Sakal gibi bölgelerde kullanılması deriyi yakar ve hoş olmayan bir koku salgılar. Sakal çıkması için etkili olan bu doğal formülden yararlanmak için sarımsak yağı kullanılan sakal serumları kullanılabilir. Sarımsağın yakıcı etkisinin azaltıldığı ve farklı bitkilerin yağları ile harmanlanmış sakal çıkarıcı losyon ve kremler hakkında olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Köselik ve sarımsak ilişkisi

Köselik sakal çıkmaması ya da çok seyrek çıkması olarak tanımlanmaktadır. Kimi zaman seyrek sakallı ya da tüy şeklinde sakalların çıkması görülmektedir. Sarımsak kıl köklerini canlandırıcı etki ile köse olan kişilerde bile etki gösterebilen bir bitkidir. Köseliğin sebebi araştırılarak bu konuda daha detaylı çalışmalar yapılabilir. Köselik genetik ya da hormon özelliklerine bağlı olarak oluşur. Köseliğin sebebi testosteron eksikliği ise hormon testi yaptırdıktan sonra hormon takviyesi yapılmalıdır. Genetik bir sorun varsa mezoterapi ve sakal ekimi gibi yöntemlerden faydalanılabilir. Bu tür tedavilere destek olarak sakal serumu kullanımı ise olumlu sonuç verecektir. Orijinal sakal serumu satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )