Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Köselik kaç yaşında belli olur?

Köselik erkeklerde görülen sakalsızlık durumudur. Ergenlik çağından sonra sakalın hiç çıkmaması ya da çok seyrek çıkması köselik olarak tabir edilebilir. Sakalı her seyrek olan kişi köse değildir. Genetik olarak sakal yapısı bu şekilde olabilir.

Köselik kaç yaşında belli olur?

köselik belirtilerKöseliğin olup olmadığını anlamak için acele etmemek gerekir ancak çok geç kalınması halinde tedavisi zorlaşmaktadır. Sakal oluşumu erkek çocuklarda 13-16 yaş arasında başlamalıdır. 16 yaşına kadar herhangi bir belirti ortaya çıkmadıysa köselik şüphesi ile yaklaşılabilir.

Köseliğin genetik ya da hormon faktörlerine bağlı olması akrabaların incelenmesi ile fark edilebilir. Yakın akrabalarda ya da dedelerde köselik söz konusu ise sizde de köse olma ihtimali vardır. Yakın akrabaların hiçbirinde köselik yoksa genetik bir problem olabilir ya da hormon eksikliği sorunu vardır. Bu durumda hemen bir doktora danışarak çözüm ve tedavi yolları araştırılmalıdır.

Köselik tedavisi için hangi doktora gidilir?

Köseliğin teşhisi için cildiye doktorlarından yardım alındıktan sonra Endokrinoloji kliniğinde hormon testi yapılmalıdır. Hormon testi yeterli seviyede değilse hormon tedavisi uygulanarak hem sakal çıkması sağlanır hem de erkekliğin gerekli eksik hormonları takviye edilmiş olur. Testosteron hormonunun yetersiz olması erkekler için büyük bir sorun oluşturmaktadır.

Sakalları seyrek olanlar köse değildir. Eğer sakallarınız seyrekse yine de bir hormon testi yaptırarak kendinizi garanti altına alabilirsiniz. Seyrek sakalların tedavisi için ya da hiç çıkmamış sakallar için sakal serumu gibi losyonlar kullanılabilir. Bu tür sakal çıkarıcı krem ve losyonların işe yaradığı gözlemlenmektedir. Dermo Mineral ve minoxidil gibi losyonlar en çok tercih edilen losyonlardandır. Satın alırken resmi satış sitesinden satın alınmalıdır. İnternet sitelerinde ve eczanelerde sahtelerinin olması sebebiyle kapıda ödemeli resmi satış siteleri hizmet vermektedir.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )