Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Köselik genetik midir?

Köselik sorunu erkeklerde görülen kıl sorunudur. Köselik nedir? Köselik erkeklerde ergenlik çağından itibaren çıkması gereken sakal gibi kılların çıkmamasıdır. Sakalı çıkmayan erkeklere köse denir. Sakalı seyrek olanlar teknik olarak köse değildir. Köselik sorunu hiç sakalı çıkmayanların yaşadığı bir durumdur ve köselik çözümleri uygulanarak bu sorundan kurtulmak mümkündür.

Köselik genetik midir?

Köse olmanın iki ana nedeni vardır. Köselik genetik ya da hormon düzeyi ile ilgilidir. Ailesinde köse olan kişilerde köse olma ihtimali vardır. Dede ve daha eski nesillerde olan köselik yıllar sonra ortaya çıkabilir. Köselik genetik bir bozukluktur. Köseliğin sebepleri arasında hormon sorunu da yer almaktadır. Yani ailesinde hiç köse olmamasına rağmen köse olma ihtimali vardır. Bazı durumlarda akraba evliliği gibi durumlarda da böyle sorunlarla karşılaşılmakladır.

koselikErgenlik çağında yetersiz olan testosteron hormonu eksikliği çocukluktan erkekliğe geçişin olmamasına neden olur. Böyle durumlarda hemen bir doktora danışılarak tedavi edilmelidir. Testosteron eksikliği hormon testi ile belirlendikten sonra yapılacak olan tedavi yöntemleri ile atlatılabilir. Sakal çıkması için tedavi yöntemleri uygulandıktan sonra gerekirse mezoterapi, sakal ekimi, sakal serumu gibi yöntemler uygulanabilir.

Sakalları seyrek olanlar için sakal gürleştirici ve sakal çıkarıcı etkisi olan losyonlar kullanılabilir. İnce tüylerin kalınlaşarak sertleşmesi ve sarı tüylerin sakala dönüşmesini sağlayıcı losyonlar piyasada bulunabilir. Bu tür losyonları alırken resmi satış sitelerinden sipariş vermeniz gerekir. Çok fazla sahtesi bulunması sebebi ile güvenilir olarak kapıda ödemeli sipariş siteleri kurulmuştur. Dermo mineral ve minoxidil gibi markalara ait ürünler en çok tavsiye edilen kozmetik ürünler arasında yer alır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )