Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Sakallı Balsam Nedir?

Sakallı Balsam Nedir?

Sakal yağı ve sakal kremi, sakalınızı düzeltmek ve yüzünüzün altındaki cildin kurumasını önlemek için çalışan nemlendirici yağlardır.

 

Sakal yağı sadece bir yağ ya da bir yağ karışımı olabilir ve esansiyel yağlardan elde edilen bir koku içerir. Sakal yağı yüzünüze uygulanır ve yüzünüzü nemlendirmek için bırakılır.

 

Sakal balsamı yağ karışımından yapılmış bir pomattır. Saçlarınız için pomat gibi, sakallı balsam şekillendirir ve sakalınızı şekillendirir. Sakal yağı sakal yağı bakımından daha katıdır, ancak yine de sakalınızı nemlendirmek için harika bir iş çıkarmaktadır.

 

Saçsız saçımı tutmak için sakallı balsam kullanmayı severim.

 

Sakal yağı ve sakal balsamı, sakal kaşıntıyla mücadele etmeye yardımcı olur ve bu sayede sakal geliştiren herkesin bilmesi çok iyi olur.

 

Sakal Yağlı Sakal Balsamı Yapma

Neredeyse her şeyde olduğu gibi, rafdan sakal yağı ve sakal kremi satın alabilirsiniz.

 

Veya, biraz daha çalışkan olmak ve vücudunuza koyduğunuz şeyleri kontrol altına almak istiyorsanız, kendi sakal yağı veya sakal balsamı yapabilirsiniz.

 

Kendi ürününüzü hazırlamaya son vermezseniz, lütfen doğal besleyici tüm maddelerle birlikte bir ürün kullandığınızdan emin olun.

 

Oku:  Deodorant – Bugün Taze, Yarın Kanser?

 

DIY Sakal Yağ Tarifler

Benim en sevdiğim sakal yağı da yapmak için en kolay: hindistancevizi yağı.

 

Evet, basitçe hindistancevizi yağını kullanabilirsiniz. Biraz meraklı olmak istiyorsanız, 1/4 fincan eritilmiş hindistanotu yağı alıp 5 damla uçucu yağ karışımı elde edebilirsiniz. Nane, sedir veya turuncu, karanfil ve tarçın yağı karışımını severim.

 

Hindistan cevizi yağı alıp elimde ısınır ve yağı sakalımın içine işlerim, o zaman bir tarakla takip ederim.

 

Ancak, cildinizin türüne bağlı olarak, hindistancevizi yağı size sorunlar verebilir. Benim için çok işe yarıyor, ancak birçok insan cildin doğal yağına daha yakın olduğu söylenen Argan veya Jojoba yağı kullanıyor .

 

Biraz meraklı olmak istiyorsanız , Manitlik Sanatı hakkındaki DIY Sakal Yağı makalesine göz atın.

 

Manly Yeşil Bourbon Barrel Sakal Balsamı

Bourbon Barrel Sakal Balsamı – Manly YeşilKendi sakalı balmumu yapmak isterseniz, viski ve ahşabın kokularını erkeksi nemlendirici bir sakal kıvamına getiren benzersiz Bourbon Barrel Sakal Balsamı tarifi denemenizi öneririm.

 

Bourbon Barrel Sakal Balsamı, üç kat daha hızlı olduğunu söyle.

 

malzemeler

1/4 fincan hindistancevizi yağı

Tipik olarak sigara içmek için kullanılan 1/4  burbon fıçı yongası

3 çay kaşığı balmumu

3 çay kaşığı shea yağı

vanilya özütü

Sakal balsamı için metal veya cam saklama kabı

Talimatlar

Küçük bir mason kavanozda hindistancevizi yağı ve odun yongalarını birleştirin. Hafifçe kavanozu kapatın ve kavanozu, gün boyunca ısınan güneşli bir pencere eşiği veya aracınızın gösterge tablosu üzerine yerleştirin. 1 hafta boyunca odun ve yağ bırakın. Yağın ısınmasını, erimesini ve tekrar tekrar katılaşmasını isteyin. Bu, burbon varil kokusunu ahşaptan çıkarmak için çalışacaktır. Bir hafta sonra, hindistancevizi yağı verilmelidir.

Bourbon Barrel Sakal Balsamı – Sobada KavanozKüçük bir tencerede suyun içine başka bir küçük mason kavanoz yerleştirin. Soba üzerinde, suyu kaynama noktasına yakın ısıtın. Bunu bir çift kazan gibi kullanıyorsunuz.

8 çay kaşığı sovalı hindistancevizi yağı, 3 çay kaşığı balmumu, 3 çay kaşığı shea yağı, soba üzerindeki küçük mason kavanozu içine kondu. Yağlar eriyinceye kadar ısıtın. Erimiş yağları iyice karıştırın.

3 damla vanilya özütü ekleyin ve bir dakika daha ısıtın.

Küçük mason kavanozunu çıkarın ve eritilmiş yağ karışımı saklama kabına dökün. Dinlenmeye ve katılaşmaya bırakın.

Bourbon Barrel Sakal Balsamı’nı ve nemlendirilmiş ve yönetilen bir sakalın tadını çıkarın.

Bu Bourbon Barrel Sakallı Balsamı çok iyi sonuçlanan bir benim deneyimdi. Uçucu yağlardan kaçınmanın bir yolu, pahalı olabilirdi.

 

Yağ burbon tabancayla içeri koyma sorununa gitmek istemiyorsanız, 8 çay kaşığı hindistancevizi yağı, 2 çay kaşığı balmumu, 4 çay kaşığı shea yağı ve tercih edilen uçucu yağdan 3 damla karıştırmayı öneririm.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )