Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Sakalı seyrek çıkanlar ne yapmalı?

Sakal seyrekliği birçok erkekte gözlenen ve erkeklerin genellikle problem ettiği bir durumdur. Sakal seyrekliğinin oluşmasına etki eden çevresel faktörler ve genetik faktörler bulunmaktadır. Bu faktörlerin incelenmesi ve gerekli ise dışarıdan bir yardım ile tedavinin görülmesi ya da alternatif yolların denenmesi sakal seyrekliği sorununu çözmek için tercih edilebilir.
Aşağıda sakal seyrekliğine sebep olabilecek durumlar anlatılmaktadır. Sizde bu durumlardan herhangi biri mevcut ise mutlaka doktorunuza giderek yardım alınız. Uyguladığınız bazı yöntemler de sakal seyrekliğine sebep olmuş olabilir. Bu yöntemlerden vazgeçerek, sakalları gür yapacak uygulamaları tercih ediniz.
1-)Saçkıran hastalığı saçta görülmesi ile bilinmektedir. Genellikle saçta belirli bölgelerde dökülmelere, kelleşmeye sebep olmaktadır. Böyle bir durumdaki kişi acilen tedavi olmalıdır. CÜNKÜ BENDE YASADIM 🙁 Saçkıran aynı zamanda erkeklerde sakallarda gözlenebilir. Böyle bir durumda sakalların belirli kısımlarında dökülme ve kelleşme gözlenmektedir. Bu durum acil bir şekilde tedavi edilmelidir, aksi takdirde bu oluşumlar büyüyerek tedavisi zor bir hal alabilir.
2-)Enfeksiyonlar erkeklerde sürekli tıraş olmaya bağlı ciltte yanmalar olabilir.. Cilt üzerinde gözlenen enfeksiyon genellikle kıl köklerinde baş gösterir. Enfeksiyonun görüldüğü kısımlardaki kıl köklerindeki kıllar çıkamaz ve sakalar seyreme olur. Kıl donmeleride meydana gelmeside o bölgenin intaplanması ve yara oluşmasını sağlar.
3-)Sedef hastalığı, genetik olarak gözlenen bir hastalıktır. Kişinin derisinin yenilenme mekanizması normal şartlarda 28 günde bir şeklindedir. Ancak sedef hastası olan kişilerde bu yenilenme süresinde bozulmalar gözlenir. Hatta haftada birlere kadar bu süre inmektedir.Sedef hastalığı kişide karakteristik şekil bozukluklarına sebep olur. Çeşitli boyutlarda izler oluşur. Bazı yerlerde bu oluşumlar yara halini alabilir. Yüz bölgesinde özellikle sakalların çıktığı bölgede gözlenmesi sakal seyrekliğine sebep olabilmektedir.
4-)Psikolojik Etmenler Sakal seyrekliğine sebep olacak günümüzde sıkça gözlenen sebeplerden bir tanesi de psikolojik sebeplerdir. Stres ,sinir, kişinin psikolojik sorunlar yaşaması hormon dengesini bozulmasınıda sağlar. Bozulan hormon dengesine aynı zamanda kişinin sakallarında dökülmeler gözlenebilir. Bu durum aynı şekilde saçlarda da görülebilmektedir. Geçici bir çözüm arkadaşlar sakallarınızı 3 4 hafta uzatın tek tük çıkıyordur veya bir yerde çıkıyor diğer tarafta çıkmıyordur falan altta kalan köklerden ufak tüy şeklinde kılların uzamasına sebep olur sonra jilete vurun siyahlaşmaya başlıyor bunu yaptığınızda sadece az bir etki oluyor
2 çözüm yolu varmış arkadaşlar diğerleri ile hiç uğraşmayın
1 yol : ya sakal ekimi ensedeki kılları alarak
2 yol : özellikle bilgisayar ile haşır neşir olan insanlarda kas sebepli oluşan sorunlardan dolayı köklerin zayıf ve hareketsiz kalmasından sebep olabiliyormuş yada iyi beslenmeme kaynaklı olabilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )