Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Sakal Büyümiş gibi görünmüyor mu?

Sakal Büyümiş gibi görünmüyor mu? Seçenekleriniz Nelerdir?

Saç Ekimi Dr. John Frank

Son sakal trendinden faydalanmak için özlemlediyseniz ve yorucu veya eşit olmayan bir büyüme ile engellenmiş durumdaysanız, uzun, lüks sakal fikrinden vazgeçmek için başka seçeneğiniz olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Neyse ki, medikal teknolojideki ilerlemeler, yıllar boyunca kaybettiğiniz yüz tüylerini hızla ve doğal olarak yeniden büyütebileceğiniz (veya hiç yüz tüyünüzü üretmediğinizde) yardımcı olabilecek bazı seçeneklere yol açtı. Daha simetrik ve erkeksi bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilecek yüz tüyleri restorasyon seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

 

Yüz tüylerinin restorasyonu ne anlama gelir?

Bazıları için, “yüz kıllarının restorasyonu” terimi, son yıllarda bazı ünlülerde yaygın olarak kullanılan kötü saç kökü görüntülerini çağırabilir. Bununla birlikte, bugünün teknolojisi doğal saçları yüz foliküllerine sorunsuz bir şekilde entegre etmek için daha fazla yol sağlar; bu sayede, tıraş olmaya, klorlu suda yüzmeye veya açık ateşte ızgaraya kalkabilen simetrik bir sakal veya keçi saklayabilirsiniz.

 

Foliküler ünite nakli (FUT) ve folliküler ünite ekstraksiyonu (FUE): İki tip yüzde yüz kıl restorasyonu en yüksek başarı oranlarından faydalanmaktadır .

 

FUT ince tüy dizisinden birden fazla folliküler “birim” in çıkarılmasını içerir; bu her bir ünite bir kas ile birlikte bir ila dört kıl içerir ve bu folikülü sağlıklı tutmaya yardımcı olan bazı ter ve yağ bezleri içerir. Saç ve kafa derisinin sadece bir bölümünden ziyade bu foliküler üniteleri naklettiğinizde, doktorunuz nakil reddetme ihtimalinizi önemli ölçüde azaltabilir; ve her bir ünitede yalnızca birkaç tüy kullanıldığından, yeni sakalınızın “saç eklentisi” vibini vermeden tamamen doğal görünüyor olduğunu görmelisiniz. Sakal alanının FUT’u için, bir bölgeden, üst boyun veya kulağın arkasında olduğu gibi, oldukça sağlıklı bir şekilde verilebilen, donör saçlı bazı şeritlere ihtiyacınız olacaktır.

 

FUE, FUT’den farklıdır, çünkü tek tek foliküler üniteler birer verici saç şeridinden çıkartılmak yerine teker teker hasat edilir. Bu işlem FUT’dan daha uzun ve pahalı olabilir, ancak ağrıyı ve kalıcı skar yaratmayı en aza indirir ve size herhangi bir suistimale karşı duracak bir sakal sağlayabilir.

 

Yüzdeki saç restorasyon prosedüründen ne bekleyebilirsiniz?

İşlemin kendisi tamamlanması dört ila sekiz saat sürebilir , ancak yalnızca birkaç yamalı alanı doldurmak isteyenler biraz daha kısa bir ziyaretin keyfini çıkarabilir. İşlem sırasında dinlenmek için film izleyebilir veya müzik dinleyebilirsiniz, ancak internetin okunması veya taranması zor olabilir; çünkü doktorunuz prosedürünün çoğunda yüzünüze yakın olmanız gerekebilir. Neyse ki, hem hasat yeri hem de nakli alanında kullanılan uyuşturucu ajanlar süre boyunca tamamen rahat olmanızı sağlamalıdır.

 

Foliküler üniteler yerleştirildikten sonra, yeni yüz tüylerini hafifçe suyla durulama girişiminde bulunmadan önce iki ya da üç gün iyileştirmek zorunda kalırsınız, çünkü ovalama veya tıraş alanın tahriş olmasına ya da folikül kaybına neden olabilir. Alan dokunmaya artık hassas olduğundan, nakledilen folliküllerin büyümeye başladığını fark edinceye kadar yüz tüyünüze karşı çok kaba olmamayı isteyeceksiniz – bu bazen dört ila altı ay sürebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )