Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Köselik sebepleri

Köselik genel olarak iki farklı sebebe bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Köseliğin sebepleri genetik faktörler ve hormonal sorunlardır.

asdKöselik nedir? Ergenlik çağından itibaren erkeklerde görülen kıllanmanın olmamasıdır. Genellikle sakal bölgesinde hiç tüy olmaması ya da çok az tüy olmasıdır. Seyrek sakallı olmak köselik olarak adlandırılmasa da köselikle benzerlik gösterir.

Sakal ne zaman çıkmaya başlar? Erkeklerde sakal oluşumu 13-16 yaş aralığında başlar. Bu yaşlarda çene, bıyık ve yanak bölgesinde kıllanmalar başlar ve 3-4 sene içinde bütün yüzü kaplar.

Sakal kaç yaşına kadar çıkmaya devam eder? Sakal çıkması 20li yaşların sonuna kadar devam eder. Bazı bünyelerde sakal oluşumu geç başladığı için 21-22 yaşa kadar devam edebilir.

Köselik sebepleri nelerdir?

Köseliğin çözümü için öncelikle köseliğin sebebi teşhis edilmelidir. Köse olan kişinin yakın akrabaları (baba, amca, dayı, dede) incelenerek köselik ve sakal sorunu yaşayıp yaşamadığını araştırmak gerekir. Bazı genlerde sakallar geç çıkmakta ya da hiç çıkmamaktadır. Yakın akrabaların sakal yapısına göre ilerleyen yaşlarda oluşacak sakalınızı tahmin edebilirsiniz.

Yakın akrabalarda sakal sorunu olmadığı halde hala sakalınızın çıkmadığını ve çıkmayacağını düşünüyorsanız testosteron hormonunuzda yetersizlik olabilir. Bu durumda testosteron testi yaptırarak gerekli tedavi yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Ergenlik çağında sakal bir ego tatmin aracıdır. Sakal erkekliği simgeleyen bir yapıda olduğu için bu dönemlerde kompleks oluşturabilir. Bildiğiniz gibi sarımsak sakal için çok faydalıdır. Sakal serumu kullanımı ile kıl köklerini canlandırabilir ve güçlendirebilirsiniz. Dermo mineral, minoxidil gibi sakal serumları resmi internet sitesinde kapıda ödemeli olarak satılmaktadır. İsterseniz şubeden teslim alarak kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )