Sakal çıkarıcı yöntemler

Minoxidil sakal çıkarıcı

Sakal çıkarıcı yöntemler
Sakal çıkarıcı yöntemler
Sakal çıkarıcı yöntemler

Köselik nasıl tedavi edilir?

Köseliğin tedavisi için öncelikle yapılması gereken muayeneler vardır. Daha öncesinde ise köse olup olmadığını anlamak için bazı şartlar vardır. Köselik ergenlik çağından itibaren sakal bölgesinde hiç kıl çıkmaması ya da parmakla sayılacak kadar az kıl çıkmasıdır. Seyrek sakal ya da cılız sakallı olmak köselik değildir.

sakal-ekimiKöseliğin anlaşılması için 14-18 yaş arasındaki kıllanmalar takip edilmelidir. Bazı gen özelliklerine göre sakal çıkması geç başlayabilir. Bu yaşlarda sakallar çene bıyık ve favori kısımlarında görülmeye başlar birkaç yıl içinde de bütün vücudu kaplar. Köse olan kişilerde kıl oluşumu olmasa da bacak ve kasık bölgesinde kıllanmalar olabilir.

Köselik tedavisi için köseliğin sebebi araştırılmalıdır. Genetik faktörlerden mi yoksa hormon yetersizliğinden mi kaynaklanıyor çözmek için öncelikle cildiye doktoruna görünülmelidir. Yakın akrabalarda köselik sorunu varsa genetik bir sorununuz var demektir.

Köselik Tedavisi Nasıl Yapılır?

Köseliğin sebebi hormon eksikliği ise öncelikle Endokrinoloji kliniğinde muayene olmalı ve gerekli tedavi yöntemlerine başlanmalıdır. Bu dönemde testosteron takviye ilaçları uygulanır. Testosteron eksikliğinin başka sorunlara neden olabileceği için mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Hormon tedavisi sonunda hala sakal çıkmayabilir bu durumda sakal serumu yöntemleri denenebilir.

Hormon yönünden bir eksiklik yoksa sakalların canlandırılması ve aktif olması için mezoterapi yöntemleri uygulanabilir. Mezoterapi kıl köklerini canlandıran ve miktarını arttıran bir uygulamadır. Sakal çıkarıcı ve sakalları gürleştirici etkisi vardır.

Bu tedavi yöntemlerinin haricinde sakal ekimi ve sakal çıkarıcı serum yöntemleri tavsiye edilmektedir.

Bu Konular da İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sakal çıkarıcı yöntemler Sakal Çıkarıcı Ejzane.com üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

Adınız (gerekli) : Telefon (gerekli)

Biz Sizi Arayalım
biz sizi arayalım
Sakal çıkarıcı yöntemler © 2018
Sakal çıkarıcı yöntemler Sakal çıkarıcı yöntemler