Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Köselik çözümleri

Köselik günümüzde tedavisi yapılabilen bir sorundur. Köselik erkeklerde görülen ergenlik çağından sonra sakal çıkmaması olarak tanımlanmaktadır. Köseliğin sebepleri genetik sebeplerin yanı sıra hormon eksikliği gibi sebeplerden olmaktadır. Köseliğin çaresi ve çözümü günümüz teknolojisi ve bilimsel gelişmelerle mümkün hale gelmiştir.

Köselik çözümleri

Bırakın sakallarınız uzasın !öncelikle köseliğin sebebi araştırıldıktan sonra uygulanmalıdır. Köseliğin sebebinin genetik olup olmadığını birinci dereceden akrabalar araştırılarak öğrenilebilir. Ailede daha önce böyle bir sorun olmuş mu, baba, dede, amca ve dayı gibi akrabaların sakalları kaç yaşında çıkmış, şimdi durumu nedir gibi konular incelenerek bu konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yakın akrabalarda köselik olmasa bile daha önceki nesillerde olmuş olabilir. Bu sebeple gerekli görüldüğü takdirde cildiye hekimi ile görüşülebilir. Genetik sorunlarla köselik meydana geldiyse sakal çıkarıcı losyon, sakal ekimi ve ektirme, mezoterapi gibi yöntemler köselik çözümü olmaktadır.

Köseliğin diğer sebebi hormon yetersizliğidir. Testosteron eksikliği sebebiyle sakal çıkmayabilir ya da çok seyrek çıkabilir. Bu durumda hormon testi yaptırılmalıdır. Yine bu köselik tipinde de çözüm yolları mevcuttur. Öncelikle hormon takviyesi yapıldıktan sonra sakal serumu veya mezoterapi ile kıl kökleri canlandırılarak sakal çıkması için çalışmalar yapılabilir.

Köseliğin yanı sıra en çok şikâyetçi olunan sorun seyrek sakallı olmaktır. Bu sorun köselik değildir. Sakalların seyrek olması vücut tipine bağlı olarak değişmektedir. Bu tür sakal çıkmaması durumlarında yine sakal losyonu gibi ürünler kullanılarak kıllara destek verilebilir.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )