Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Köselik belirtileri

Köselik ergenlik yıllarında kendini belli eden bir rahatsızlıktır. Köse olup olmadığını fark etmek için 13-16 yaş arasında yüz bölgesinde kıl oluşumunu izlemek yeterlidir. Eğer bu yaşlarda kıl oluşumu başlamadıysa köse olma ihtimaliniz yüksek demektir. Yüzünüzde çok seyrek kılların olması da köselik olarak görülebilir. 15-16 yaşından sonra kıllarda hala bir artış yoksa köse olabilirsiniz. Seyrek sakallı olmak köselik değildir.

Köseliğin tedavisi var mı?

Köselik belirtileri ile karşılaştıysanız öncelikle akrabalarınızı araştırmalısınız. Baba, amca, dede, dayı gibi akrabaların sakal sorunu olup olmadığını bilmeniz rahatsızlığın genetik olup olmadığını anlamanıza yardımcı olmaktadır. Yakın akrabalarda köselik sorunu yoksa bu durumda hormon tedavisi görmeniz gerekebilir. Testosteron hormonunun yetersiz olması köseliğe neden olur. Testosteron eksikliğinin daha önemli sorunlar yaratması mümkündür. Bu sebeple en kısa zamanda hormon testi yaptırmalısınız ve gerekirse hormon tedavisi görmeniz gerekecektir.

koselikKöselik tedavisinde hormon takviyesi, mezoterapi, sakal serumu, sakal çıkarıcı losyon ve sakal ektirme gibi yöntemler kullanılmaktadır. Köselik belirtileri olmasa bile seyrek sakallı olmak estetik açıdan hoş görünmemesinin yanı sıra erkekliğin sembolü olan sakaldan mahrum kalmayı sağlar. Sakallı erkeklerin en çok şikâyet ettiği şey tıraş olmak olsa da sakalsız olmak toplumda hoş karşılanmaz. Sakal erkeğe karizma katan ve onu daha erkeksi gösteren detaylardandır. Kirli sakal modası son yıllarda erkekler için en çok tercih edilen sakal modelleri arasındadır.

Sakallarınız seyrekse sarımsak özlü sakal serumları ile takviye yapabilirsiniz. Minoxidil ve Dermo mineral gibi sakal ürünleri çok satılmaktadır. Resmi satış sitesi üzerinden kapıda ödemeli olarak sipariş vererek satın alabilirsiniz.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )