Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Köseliğe son

Köselik hormon özellikleri ile ilgili bir deri hastalığıdır. Genetik olarak ya da hormon eksikliği sebebiyle meydana gelir. Hormon ve genetik bozuklukların erkeklerde sakal çıkmaması kadınlarda ise sakal çıkması gibi etkileri olmaktadır.

Erkeklerde sakal oluşumu ergenlik dönemine girdikten sonra başlar. 13-16 yaş arasında sakal çıkmaya başlar ve 20-21 yaşlara kadar artış göstererek bütün yüzü kaplar. Sakalların 16-17 yaşlarına kadar çıkmaması bir sorun olduğunun göstergesidir. Çok seyrek veya hiç sakal çıkmaması bir hastalıktır. Yakın akrabalarda bu tür bir hastalık yoksa mutlaka doktora görünmek gerekir.

köselik nedirSakal oluşumu ve köselik genlere bağlıdır. Eğer ailenizde sakal sorunu yaşayan birisi varsa size denk gelme ihtimali vardır. Bu durumda yapılabilecek iki seçenek var birisi sakal çıkarıcı yöntemler diğeri ise bu görünüme alışmaktır. 16-17 yaşına kadar yüzünüzü kaplayacak kadar yoğun bir sakalınız çıkmadıysa bu yaştan sonra çok fazla bir değişiklik beklemek mantıklı değildir. Bu sizin yapınıza bağlıdır.

Sakal çıkarma yöntemleri halk arasında çeşitli yanlış bilinen birçok hatayla doludur. Sakalları ters yönde tıraş etmek, sık sık tıraş olmak, jilet vurmak veya ustura ile tıraş olmak sakalların gürleşmesi ya da sertleşip kalınlaşması için faydalı olmayacaktır. Yeni sakal çıkması konusunda da hiçbir yardımcılığı olmayacağı gibi yüzünüzü ve kıl köklerini tahriş edecektir. Halk arasında bilinen badem yağı kullanma çıkmış sakalların beslenmesi için kullanılır ancak gürleşme ya da yeni sakal çıkarma etkisi yoktur. Sarımsak ile sakal çıkarma yöntemi işe yarayan bir yöntem olsa bile cildi yakması ve tahriş etmesi yüksek bir doğal üründür. Bu tür ürünler yerine sakal serumları takviye edilebilir.

Köselik veya seyrek sakal sorunu sakal ekimi, sakal serumu, hormon tedavisi, mezoterapi gibi yöntemlerle çözülebilir bir sorundur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )