Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Erkeklerde sakal neden çıkar

Birçok faktör, yüz tüylerinin büyümesine katkıda bulunur. Bu faktörlerin bir kısmını veya tamamını deneyebilirdiniz. Yüz saçları, genetik yapınız ve kalıtımsal genler tarafından belirlenir. İnsanlar yaşamın farklı evrelerinde yüz tüyleri gelişir ve bazıları daha sonra başkalarını daha kötü durumlarla karşılaşabilir.

kalıtsal

Yüz kılları, kalıtımsal genler tarafından belirlenir. Ailenin yüz tüyl

eri varsa, muhtemelen de gideceksin. Ergenlik çağındayken genç erkekler yüz kılları geliştirmeye başlarlar. Ve kadınlar yaşlandıklarında daha yüzlü saç geliştirmeye başlarlar ve menopoz başlarlar ve bazı durumlarda hormon dengesizlikleri varsa kadınlar genç yaşlarda yüz kılları gelişebilir.

 

Testosteron

Ergenlik öncesi, yüz saçları, vellus olarak bilinen ince, ince bir türe ait, CNN.com diyor. Erkeklerde, yüz tüyündeki artışın başlıca kaynağı bedenlerinde testosteron üretiminden kaynaklanmaktadır. Erkekler ergenliğe döndüğünde ince saçlar değişir ve karanlık ve kaba olur; Bu kıllar terminal olarak bilinirler. Bu terminal saç vücudun her yerinde artar, ancak çoğunlukla kollar altında, yüzünde ve cinsel organların yakınında daha hızlı büyür.

 

Normal ve Anormal

Yüz tüy büyümenizin normal olup olmadığını değerlendirirken, doktorunuzun tıbbi tavsiyesine başvurmanız gerekir. Ailenizin geçmişi ve testosteron düzeyleriniz gibi çeşitli testler, yüz tüylerinin büyümesine neden olan şeyi gösterecektir. Eğer bir kadın aşırı miktarda yüz tüyü yaparsa, muhtemelen hirsutizm teşhisi konur. Hirsutizm, testosteron olan anahtar hormon olan androjenler denilen fazlalık erkek hormonlarından kaynaklanabilir ya da Mayoclinic.com etnik veya aile özelliklerinden kaynaklanıyor olabilir diyor.

Etnik köken ve toplum

Amerika Birleşik Devletleri’nde yüz tüyleri dünyanın diğer bölgelerine göre daha olasıdır. Örneğin, Yunanistan ve İtalya gibi Akdeniz ülkeleri, büyük miktarda yüz tüylerine sahip olma ihtimalini çok daha yüksektir. Asyalılar, Latin Amerikalılar ve Yerli Amerikalılar, diğer etnik gruplardan yüz kılları alma olasılıkları daha düşüktür. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kadınlar, yüz tüylerini uzak tutmak için çok çalışıyorlar ve onu kaldırmak için aşırı uzunluklara geçiyorlar.

Tedaviler

Elektroliz, istenmeyen yüz tüylerini temizlemek için ortak bir tedavidir. Bu işlem saç kökünün içine yerleştirilen küçük bir iğne içerir. Elektrik daha sonra saç folikülüne zarar vererek gönderilir. Başka bir prosedür lazer ameliyatı olup, konsantre ışığın bir ışını cildin aşırı kılın alınmasını istediğiniz kısmına taranır. Işın saç kökünü yok edecek. Bunlar hem çok acı verici hem de masraflı yöntemlerdir ve tekrar tedavi gerektirebilir. Diğer yaygın yöntemler anti-androjen üreten ilaçları almak ve topikal kremleri uygulamaktır.

Gelelim farklı bir konuya;

Sakal saçları çok yoğun ve foliküllerin birbirine çok yakın olması (saç derisi tüyleri gibi) tıraş edilmesinin en iyi yoludur. Tıraş edildikten sonra, muhtemelen birkaç günde bir Nair gibi bir kimyasal tüy dökücü uygulayarak yüzdeki pürüzsüzlüğü muhafaza edebilirsiniz, ancak bu şeyler son zamanlarda tıraş edilen deride kullanıyorsanız, özellikle de bir mofo gibi sıkışabilir. Hatta acı verici mumlamanın sakal ya da saç derisi saçında olacağını hayal bile edemiyorum ve bunu asla tavsiye etmem.

Kalıcı epilasyon için elektrolizi gerçekçi hale getirecek folikül sayısı çok fazladır, bu yüzden muhtemelen sadece pratik lazer epilasyon olacaktır. Ve lazer herkes için işe yaramaz. Lazer epilasyon için en uygun koşullar yüksek kontrast içerir: soluk cilde karşı koyu renk saçtır. Sakalınızın saç rengiyle yüzünüz arasındaki yüksek kontrasta sahip değilseniz, lazer epilasyon için iyi bir adaysınız değildir ve dermatologların sizinle denemek istemediğini bilebilirsiniz.

Lazer denerseniz, önce sakalınızı hiçbir şeye tıraş etmemeniz ve sonra yaklaşık .25 ila .50 inç arasında büyümesine izin vermek için beklemeniz gerekir. İşlemden en az bir ila iki hafta önce güneşe maruz kalmamalısınız.

Sonra dermatologa gitmeden önce dört ibuprofen alın. Lazer epilasyon ağrısız değildir. Eminim, elektroliz kadar acı verici değil (ki yaşamamıştım), fakat yüzlerce kere tekrarlanan, cildinize yapışan bir lastik bant olması gibi geliyor. Lazer, yüzünüzün küçük bir alanına odaklanacak, zıplayacak, bir sonraki küçük alana taşınacak, sizi tekrar canlandıracak ve böylece devam edecektir. Birkaç hafta sonra (muhtemelen en az altı ila sekiz kez traşlamaya devam edeceğiniz zaman) tekrar etmeniz gerekecek ve belki de tüm folliküllerin ölmeden önce tekrarlanması gerekecek. Sonraki ziyaretlerde daha az zarar verir, ancak her zaman canınız sıkışır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (4 )

 • Hilal
 • Zerdeçhineler, Hindistan'da sağlıklı parlak parlayan ciltler için kullanılmıştır. Zerdeçal, antibakteriyel ve antienflamatuar özelliklerinin yanı sıra saç büyümesini önleme özelliği de taşır. Zerdeçal, istenmeyen tüyleri gidermek için pek çok malzemeyle birlikte kullanılırken, zerdeçal su veya sütle birlikte kullanılabilecek basit bir çözümdür. Şunları al: • Zerdeçal 1-2 çorba kaşığı (veya vücudunu saçla kaplayacak kadar) • Su veya süt - yapıştıracak kadar. Bunu yapın: • Zerde tozunu suya veya sütüne koyarak çok sıkı olmayan fakat yüzünüzde kalabilecek bir macun koyun. • Bunu yüzünüze uygulayın. • 15-20 dakika bekletin veya kuruyana kadar. • Sıcak su ile yıkayın. Bununla birlikte, bu çare, yüzünde veya diğer vücut kısımlarında çok az saçları olan kişiler içindir. Yoğun saçlıysanız, zerdeç, süt unu, pirinç unu veya yeryüzü yulafı gibi diğer bazı maddelerle birlikte sütle birlikte kullanılmalıdır.
 • Sibel
 • Yüzüm için lazer epilasyon için 7 tedavi var. Benim dilimi affedecek olursan, bir orospu çocuğu gibi acıyor ve bu, topikal bir anestezi ile uyuşturulmam için bir saat harcadıktan sonra oluyor. Stephanie Vardavas'ın cevabında belirttiği gibi kıyaslamayı duydum, yüzüne karşı bir kauçuk bant yapıştırdı , ama bana göre her zaman bir sürü iğrenç hassas elektrik çarpması gibi hissettim. Lazer oldukça pahalı - sanırım 8 seans için $ 1200 ödemiştim ve bildiğim kadarıyla, bu oldukça iyi bir anlaşmaydı. Not bir spa (yüksek Yelp dereceleri ile buldum), değil gerçek bir doktor ofisine gidiyorum. İlk ziyaretim sırasında danıştığım bir doktorlar var, ancak tipik bir doktor ofisi değildi. Her 4 haftaya bir gidiyordum - sakal saçları diğer saçlardan daha dayanıklı ve daha esnektir ve oturumlar arasında diğer alanlarda lazer olarak fazla zaman gerekmez. Bence sonunda 12 seansa ihtiyacım olacak, bu sert sakallı saçlar için oldukça normal, ancak vücudun diğer bölümleri için nadir. Zamanla, gerçekten etkili oldu. Yüzümdeki koyu tüylerin büyük çoğunluğundan kurtuldu. Sakal gölgesinin bulunduğu birkaç nokta var ve hatta orada olduğu kadar görünür değil. Sonuçlardan çok mutluyum. Ve açık olmak isterim - benim için, bu benim ne kadar mutlu olduğum konusunda büyük fark yaratıyor ve işkence gibi hissettirmesine rağmen, işim bittiğinde yüzümde bir gülümsemeyle odadan çıktığım için Bana tamamen değer. Ben de yeterince yaşlıyım çünkü çok fazla tüyüm var. Lazer onlara karşı etkili değildir. Lazerle işim bittiğinde, elektriği de çıkararak çıkaracağım. Amacım pürüzsüz bir yüz ve artık tıraş olmak zorunda değil. Elektroliz daha yavaş çalışır (lazer yüzünüzün bir alanı üzerinde çalışır, elektroliz her seferinde tek bir saç üzerinde çalışır) ve aynı zamanda acı vericidir, ancak ikisinin ikisinin deneyimini veya etkinliğini henüz karşılaştıramıyorum. Lazer için iyi bir adaysanız - yani koyu renk saçlarınız ve açık teniniz varsa - en azından önce lazer denemenizi öneririm. Ancak elektroliz, herkes için (yavaş yavaş) çalışan bir seçenektir. Elektroliz ile sakal kaldırma işlemini tamamlayan trans kadınları tanıyorum, ancak başka bir seçeneğiniz varsa bunu tavsiye etmiyorum.
 • Kemal
 • Lazer Epilasyonu tavsiye ederiz . Sakallarını tedavi eden birkaç müşteri vardı ve hepsi kesinlikle çok sevildi! LHR'nin epilasyondan sağladığı faydalar gözenekleri küçültmeyi, deriyi daha pürüzsüzleştirmeyi ve daha temiz yapmayı, yara izlerini onarmayı ve cildi sıkılaştırmayı ve gençleşmeyi sağlar (tüm lazerler kollajen üretimini harekete geçirir). Çoğu diğer epilasyon yöntemleri prematüre yaşlanmaya neden olur ve aslında çoğu insan tıraş olma, cilalama, cımbıza alma ve diğer epilasyon yöntemlerine kötü tepki verir. Erkek müşterilerimiz normalde 2-6 hafta aralıklarla 8-12 seans gerektirir. Tedavilerinizi yaparken kıllar bu arada tıraşılanmayı çok daha kolay hale getiren daha ince hale gelmeye başlar. Her bir tedavi ile% 10-20 kalıcı kıl azalması bekleyebilirsiniz. Serinizi tamamladıktan sonra, 3-9 ayda bir 1 tedaviyi (yaşınıza ve metabolizmasına bağlı olarak) yaparak sonuçlarınızı korumayı isteyebilirsiniz. Müşterilerimizin çoğu, LHR'yi çok erken yapsalar, hayatınızı o kadar kolaylaştıracaktır.
 • Uğur
 • Günümüzde çok sayıda erkek hasta, yüz tüylerinden sürekli olarak kurtulma seçeneklerini tartıyor. Lazerle epilasyon , erkeklerin bu sorunu çözerken en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Erkekler kadınlardan daha kalın tüylere sahiptirler ve sık sık tıraş cilt hasarlarına neden olabilir. Ağrılı olması da büyük bir hayran değildir, çünkü acı verici ve masraflı olabilir. Böylece, erkek müşterilerin büyük bir kısmı sakalları diğer saç kaldırma yöntemlerine göre daha iyi ortadan kaldırmak için lazer epilasyonunu seçer. Sakalınızdan kurtulmak için lazer epilasyonunu düşünüyorsanız bilmeniz gerekenler. Lazerli epilasyon için düşünülmesi gereken faktörler Lazer epilasyona maruz kalan kadın hastalara sormak size faydalı bir bilgi getirmiyor. Erkekler ve kadınlar, erkeklerin hormonları nedeniyle farklı saç gelişimlerine sahiptir. Tipik olarak, erkek hastalar vücutlarındaki testosteron ve androjen miktarı nedeniyle dişilerden daha fazla tedaviye ihtiyaç duyarlar. Bu hormonlar daha hızlı saç büyümesine ve erkeklerde kadınlardan daha kalın bir tüy oluşturmasına neden olur. İnsanların lazerle tüy giderme sırasında göz önünde bulundurmaları gereken birkaç faktör vardır. Muamele edilecek alanlar ve işlemlerin sıklığı gibi. Her bireyin farklı saç büyüme kalıpları ve davranışları vardır. Bu nedenle, genel olarak tüm erkek hastalar için kesin bir oturum sayısı yoktur. Prosedürünüz hakkında neler bekleyebileceğinizi öğrenmenin en iyi yolu profesyonel bir lazer saç pratisyeni ile bir istişarede bulunmaktır. Lazer epilasyona hazırlanıyor Tipik olarak, erkekler yüzdeki, bacaklardaki, göğüsteki ve sırttaki kıllardan kurtulmak için lazer epilasyonunu göz önüne alır. Tüm hastalar tedaviden en az 24 saat önce alanı tıraş etmeye mecburdur. Erkek hastalardan gelen en yaygın soru sırt üstü derinin nasıl tıraş edileceğidir ki bu da ulaşılması zor bir şeydir. Bunu yapmanın en iyi yolu, size sırtınızı tıraş etmenize yardımcı olacak birine sahip olmaktır, bu nedenle ertesi gün prosedürüne hazırlıklı olabilirsiniz. Tedavinin yapıldığı gün deriyi traş etmekten kaçınılmalıdır çünkü irritasyona neden olabilir, bu da cildin iyileşene kadar seansı durdurmasına neden olabilir. Bu nedenle, cildi tıraş etmek için alışkın değilseniz, tedavinizden bir hafta, üç gün ve 24 saat önce yapmanız önerilir. Bu zamana kadar, tedavi alanındaki tüm saçların kaldırıldığından emin olabilirsiniz, Neden erkekler lazer epilasyonunu düşünmelidir? Erkekler için lazerli epilasyon, lansmanından bu yana sadece birkaç yıl sonra popüler hale geldi. Nitekim, hasta demografisinin yüzde 16-17'si erkektir. Yüzde, üç yılda daha da büyümesi bekleniyor. Böylece, eğer bir erkekseniz ve bir lazer saç bakımı konusunda utanırsanız, omuz silkmelisiniz. Yalnız değilsin. Günümüzde birçok erkek bu tedaviyi denemiş ve sonuçlarından memnundu.