Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Erkeklerde köselik

Sakal eski çağlardan beri erkeğin gücünü ve erkekliğini simgelemektedir. Sakallı erkekler daha çekici gelmektedir. Bazı erkeklerde genetik ve fizyolojik sebeplerden dolayı sakal çıkmaz ya da çok seyrek çıkar. Sakalın hiç çıkmaması ya da çok nadir çıkması köselik olarak adlandırılır.

Erkeklerde hormon bozuklukları köseliğe sebep olabilirken kadınlarda da sakal çıkmasına sebep olmaktadır. Testosteron adı verilen cinsellik hormonu ergenlik çağına giren erkeklerin sesinin kalınlaşmasına, sakallarının çıkmasına, cinsel açıdan ihtiyaçlara neden olmaktadır. Testosteron seviyesinin düşük olması ise sakalların çıkmamasının yanında birçok problemi daha yanında getirmektedir.

Erkeklerde köselik

köselik nedirergenlik çağında yani 13-16 yaş arasında belli olmaktadır. Eğer 16 yaşından sonra hala sakal çıkmaya başlamadıysa köse olabilirsiniz. Köselik genetik özelliklere de bağlı olabilir. Yani amca, dayı, dede, baba gibi kişilerde böyle bir sorun varsa sizde olma ihtimali vardır. Genetik olmayan köseliklerin incelenmesi gerekir.

Köselik ya da seyrek sakal sorunları dert edilmemesi gereken konulardır. Sakal çıkarma yöntemleri ile bu sorundan kurtulmak çok zor değildir. Erkeklerde köselik sorununun kaynağı araştırıldıktan sonra uygun sakal çıkarıcı yöntemler uygulanabilir. Hormon eksikliği sebebiyle yetersiz sakala sahipseniz hormon takviyesi ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Mezoterapi adı verilen yöntem ile sakal çıkması sağlanabilir. Seyrek sakal, sakallarda boşluk veya estetik olarak sakal düzeltmesi için sakal ekimi ve sakal serumu kullanılmaktadır. Sakal ekimi genellikle estetik amaçlı kullanılır. En az 21 yaşından sonra uygulanabilir ve pahalı bir yöntemdir. Sakal serumları her yaşta kullanılabilir ve etkili yöntemlerdendir. Badem yağı ve sarımsak yağı gibi doğal ürünlerle hazırlanmış sakal çıkarıcı losyonlar kıl köklerine ve kıllara etki etmektedir. Bu tür ürünler alırken orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. Resmi satış sitesi haricinde eczanelerde bile sahte sakal çıkarıcı ürünler satılmaktadır. Kapıda ödemeli gönderim yapan resmi satış sitelerinden sakal serumu alabilirsiniz. isterseniz kargo şubesinden de teslim alarak kullanmaya başlayabilirsiniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )