Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

Doğal Sakal Bakımı

Minoksidil sakal çıkarıcı, bizler yaşayan doğal yaşam tarzlarında büyük inançlarız. Popülerlik içinde büyüyen sakallar ve iş yerinde daha fazla kabul görmesiyle birlikte, bir sürü sakallı bakım şirketi “tamamen doğal” olduğu iddiasında bulundu. Bu düşünceyle, tüm doğal sakal bakım rehberini bilinçli bir şekilde yapabilmeniz için yarattık. Sağlıklı, mutlu bir yaşam tarzını geliştirmenin yanı sıra sağlıklı, mutlu sakalları büyütmede size yardımcı olacak seçenekler. Bu, tüm doğal sakal bakımında üç bölümlük dizinin bir parçasıdır.

Tamamen doğal olan nedir?

Sakallar ve cilt bakımı söz konusu olduğunda, FDA doğal içerikleri doğal kaynaklardan elde edilen maddeler olarak tanımlar ( dermascope.com ). Minoksidil sakal çıkarıcı, sadece huş katranı, jojoba ve argan gibi doğal kaynaklardan elde edilen bileşenlerin kullanıldığına inanıyoruz. Minoxidil Sakal Çıkarıcı Yorumları

Ama aynı zamanda, doğal olarak cildinize ve sakalınıza koyduğunuzdan daha fazlasını ifade ettiğimize inanıyoruz, doğal bir yaşam biçimidir. Bu yüzden genel olarak sakal bakımı ve yaşamına bütünsel bir yaklaşım uyguluyoruz.

Neden tamamen doğal sakal bakımı?

Doğal sakal bakımı önemlidir, çünkü sakalınızdaki sentetik kimyasalları kullanmak sadece yüzünüze ve cildinize zarar vermez, aynı zamanda ciltte kontakt dermatit ve cilt hassasiyeti gibi kalıcı cilt problemlerine neden olabilir. Bazı durumlarda sentetik sakal bakım ürünleri bile zehirli olabilir. (dermnetnz ) Amerika Birleşik Devletleri’nde sakal bakım ürünlerinde kullanılan bileşenlerin çoğu, toksisiteleri nedeniyle başka ülkelerde yasaklanmıştır.

Sakal bakım şirketleri genellikle ürünlerinin “Parabenler” içermediğini söylerler. Bunun sebebi, parabenler gıda ve farmasötik maddelerde koruyucu olarak kullanılan antifungal maddelerdir. Deri hassasiyeti ve kontakt dermatit ( dermnetnz ) ile ilişkilendirilmiştir. Doğal sakal bakım ürünleri parabenler içermez. Ne yazık ki, bazı vicdansız sakal bakım şirketleri parabenleri değiştirirken, parabenlerin Diazolidinil Üre ve İyodopropinil Butilkarbamat gibi daha kötü sentetik kimyasallarla değiştirilmesini sağlıyorlar.

Genellikle paraben içermeyen “sakal yıkamasında” bulunur, bu kimyasallar parabenlerden daha da tehlikelidir. Paraban içermeyen “sakal yıkamasında” sıklıkla bulunan Diazolidinil Üre, kontakt dermatitin ( Amerikan Dermatoloji Akademisi ) ana nedeni olarak bilinir . Paraben içermeyen sakal yıkayıcılarında ve koşullandırıcılarında da kullanılan iyodopropinil Butilkarbamat, Diazolidinil Üre’den bile daha kötüdür. Başlangıçta boyalar, astarlar ve hatta soğutucularda kullanılmıştır. ( Annmariegianni ) ve insanlar için zehirlidir. Aslında, bazı ülkelerde toksisitesi nedeniyle bile sınırlıdır! (Badreshia, S; Marks Jr, JG (2002). “İodopropinil butilkarbamat”. Amerikan kontakt dermatit dergisi.) Bununla birlikte, bu maddeyi içeren çeşitli sakal tonikleri, sakal şampuanları ve sakal yıkamalarını bulacaksınız. Minoxidil Sakal Çıkarıcı Losyon Yorumları

Öyleyse, bir sakal bakım ürününün güvenli ve iyi olup olmadığını nasıl anlarsınız? İlk olarak, malzemelerin ambalaj ve ürün açıklamasında belirgin bir şekilde listelendiğinden emin olmak istersiniz.

Ne kullanmalı

Aşağıdaki maddeler tamamen doğal, paraben ve kimyasal olarak sakalınız üzerinde kullanmak için güvenli ve güvenlidir:

 • Rafine edilmemiş Jojoba – Doğal, rafine edilmemiş Jojoba (Mod Cabin’in sakal bakım ürünlerinde kullanılanlar gibi ) açık altın rengine sahiptir ve alerjik olmayan ve komedojenik değildir, dolayısıyla gözenekleri engellemez. Sakalınızı güçlü, sağlıklı ve çekici bırakarak yüzdeki saçları nemlendirir, yumuşatır ve nemlendirir. ( incaoil )
 • Saf Argan – Saf Argan (Mod Cabin’in sakal bakım ürünlerinde de kullanılır) argan ağacının çekirdeklerinden üretilen bir bitki yağıdır ve aynı zamanda alerjik olmayan ve non-komedojeniktir. Argan yağı, sentetik bileşenlerin neden olduğu hasarı ve ayrıca güneşe aşırı maruz kalmanın verdiği zararı gideren vitamin ve antioksidanlarla doludur ( vizeribeauty )
 • Shea Yağı – Rafine edilmemiş shea yağı, shea fıstıklarının ezilmesinden ve kaynatılmasından elde edilen sarı veya fildişi renkli doğal bir yağdır. Rafine edilmemiş shea yağı, cildinize zarar vermeden yüzünüzdeki saçları ve nemi kapatır ve sentetik alternatifler gibi sakallar ( fao )
 • Balmumu – Bal mumu, shea tereyağına benzer, sakal ve cildinizde güvenle kullanabileceğiniz ve sentetik dolgu macunları gibi cildinize zarar vermeyecek bir doğal dolgu macudur.
 • Saf uçucu yağlar – Sentetik meslektaşlarının aksine saf uçucu yağlar; Koku yağları, yine de değiştirilmemiş doğal ekstraksiyon yöntemleri kullanılarak bitkilerden elde edilir.
 • Huş Tar – Huş ağacı tarımı huş ağaçlarının kuru damıtılmasından yapılır. Bu süreç eskidir. Cidden yaşlı. İnsanların 40.000 yıl önce Almanya’da avlanma için silah yaratmak için gerekli olan yapıştırıcıyı yapmak için kuru damıtma huş katranı olduğuna dair kanıtlar var. Yüzyıllar boyunca huş katranının iyileştirici özelliklerinden insanlar faydalandı. Akne, egzama, sebore, sedef hastalığı, kepek ve kaşıntılı cildin tamamı huş katranı ile başarılı bir şekilde tedavi edilmiştir ve huş katranında doğal olarak ortaya çıkan salisilik asit (organik bir bitki hormonu) ve metil salisilat (organik bir ester) nedeniyle davranır. Ölü deriyi sarar ve yeni bir cilt tonu veren doğal bir exfoliator olarak. Huş katranı da mükemmel bir diüretiktir; Vücut detoksifikasyonu ve temizliği için kullanılır. Vücudun kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur ve toksinlerin kas ve deride toplanmasını önler. Huş katran, enfeksiyonları önlemek ve dezenfektan ve antiseptik özellikleri nedeniyle iyileşme sürecini hızlandırmak için küçük kesiklere ve yaralara bile uygulanabilir. Minoxidil Sakal Çıkarıcı Losyon Kullanıcı Yorumları

Kaçınılması gerekenler

Aşağıdaki içerikler sentetiktir ve asla sakallarda veya deride kullanılmamalıdır:

 • Petrol Jeli – Petrol Jeli, 1800’lerin ortalarında ( Huffington Post ) petrol kazığı tabanını kaplayan bir petrol rafinasyonu türevidir . Petrol jölesinin rafinasyon prosesi sırasında yağdan çıkan bileşenler, bazı durumlarda kanserojentir. Ve petrol jölesi balmumu ve shea yağı gibi suda çözünmeyen su itici olduğundan, hava ve nem tutarak gözeneklerinizi kurutursunuz.
 • İodopropinil butilkarbamat – Iodopropinil bütilkarbamat, boya ve soğutucu maddelerde kullanılan ve gastrointestinal ve karaciğer toksininden şüphelenilen bir koruyucudur ve insan üremesi ve gelişimi için risk oluşturduğu düşünülmektedir. ( Madde İzle )
 • Diazolidinil Üre – Diazolidinil Üre, kontakt dermatitin birincil nedenidir ve kaçınılmalıdır.

Sakalını tedavi ederseniz, size doğru davranır.

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )