Sakal çıkarıcı yöntemler Ürün Görseli

10 ar yıl arayla hangi sakal ve bıyık modelleri modaydı?

Yüz Tüylerine Göre Yaşınız On Yıl

90’lı yıllar aradı.

Ruhlarının yamalarını geri istiyorlar.

 
Üst kat şapka ve tek renkli veya paraşüt pantolonu ve Airwalks olsun, her on yılın tarzı vardır. Yüz tüyleri farklı değil. Her koyun pirzola, ruh yaması ve kolu bıyıkları kendi özel zamanlarına aittir ve bu adamlar modern on yıllara ait oldukları için sakallarının olduğu anlamına gelmez. İşte on yılda yüz fonu olan 13 modern insan. Nerede mu senin aittir?

1860: ÇENE PERDESI
İç Savaş öncesi baylar temiz bir tıraşı tercih ettiler. Aslında, Abe Lincoln ilk sakallı başkantı. Onunla birlikte “çene perdesi” geldi, çene çizginin hemen üzerinde başlayan ve düz aşağıya inen sakal. Abe, bıyığı olmadan giyerek ekstra çene yapmıştı ve o zamandan beri hiç kimse onu dürüst bırakmadı.

1870: SANSASYONEL FAVORILER
Olarak bilinen yüz kuşatan hayvanlar favorili Ambrose Burnside ün kazandı olağanüstü pasaklı İç Savaşı genel dek isimlerini alamadım. Pamuklu yanak tüyleri muhteşem uzunluğa ulaştı ve çenesini çıplak bırakarak dudağı üzerine bağlandı. Bir insanı zeki bir mucit gibi görünen bir görünüm – ya da bir meme.

1880/90: TAM BUSH
Geçmişin en saçlı iki başkanı -Rutherford Hayes ve kısaca James Garfield-yüzyılın son dönemi için sakal-özgürce büyümek “oldu. Elektrikli tıraş makinesinin icadından çok önce kurulmuş bu fırtınalı dönemde, yüz tüylerinin serbest kalmasına izin verildi. Yüz tüyünüzün şu an bu dönem için nostaljik olması kuvvetle muhtemel bir olasılıktır.

1900/10: SAPLI BIYIK
Yenilikçi inancının aksine, kolu bıyıklı yüzyılın başında bir sanatçının Williamsburg garajında ​​değil, icat edildi icat edildi. Başkan Taft, Beyaz Saray’a uç-döndürme sanatını getirdi ve burada başka bir bıyığın hasn olduğu izlenimini bıraktı. Oval Ofis ‘ten beri yerleşim görmedim.

1920: DEĞERLI AMCA
Kükreyen 20’lerin genç gentleri konuşmalara girip çıksalar da, tam sakallar seçkin bir yaşlı adam setinde bir dönüş yaptı. Karlı tüylü sanayicileri ve demiryolu işadamlarını düşünün . Veya Harrison Ford, gri-ben-can-hala-knock-out-out aşamalardan biri olarak.

1930: KIBAR BIYIKLARI
İlk önce diş fırçasının boyutu ve şekli olduğu için “diş fırçası bıyıkları” olarak da bilinen Charlie Chaplin bıyığı vardı. Bu konuda konuşmayalım. Modayı zorlaştırdı. Ardından Clark Gable tarafından popülerleştirilen “kurşun kalkan bıyığı” çıktı. Üst dudak boyunca bulunan bu ince şerit burun yolunun dışında kalır ve daha ağır bıyıklara bakar.

1940/50: GOATEE’NIN DOĞUŞU
Dizzy Gillespie ruh yamacını getirdi ve beatnik hareketi keçi sakalını kuşattı. Erken görünüm düzgün ve ince-kalem bıyıklarının doğal bir sonucu olarak düşünün. Dumanlı bir caz kulübünde dikkatle okşayabilecek bir büyüme.

1960: GOATEE BÜYÜYOR
Karşı kültür. Kahvehaneler. Che Guevara. O keçi sakalılarının özgür olmasına vaktinin geldi. Bıyıklar burunlarla yeniden bağlandı. Ruh yamaları sonunda onları “lezzet arttırıcılar” olarak niteleyebilecek uzunluğa ulaştı. İnsanlar, yüz saçlarının tüylü olmasına, devrime katılmak için “kazıma” kavramıyla izin veriyor.

1970: AT NALI BIYIKLI
70’ler genel olarak saçlar için büyük bir on yıldı. Erkekler berbere gitmeyi bırakın. Bee Gees bir şeydi. Yüz saçlarının patlaması, on yılın en büyük buluşu olan at nalı bıyık için mükemmel bir tuval sağladı. Sonsuza kadar Hulk Hogan’a ait olacak, ancak bir kamyon şapkasına atılmak ve yumruğunda bira ezmek isteyen her erkek için mevcut.

1980: CHEVRON
80’ler bir bıyık kafesi maçıydı ve bir galip geldi: Tom Selleck. Erkenciliğin bu parabalığı, dünyayı “Magnum PI” da yaptığı tam, lüks, dudak süslemesine tanıttı. Onsuz düşünmek için titreyerek şaşkına döndük. Güçlü ol, Tom. Sizin için her ay Movember’dir.

1990: ALT KEÇI SAKALI
Bu iyi huylu midcentury keçi sakinlerini hatırlıyor musun? 90’lı yıllar keçi sakızı yamasını alt kayaçın yeni yüz saçlarını bir araya getirdi . Cesur ve kalınlaştı. Sana bakıyoruz Fred Durst, Kid Rock, Rob Zombie-liste devam ediyor. Doğru tutumla, herhangi bir adam bu ’90’lı yılların vibini hâlâ kucaklayabilir.

2000: BEŞ O SAATLI GÖLGE PLUS
Erken gülenler neredeyse sakal büyütmek üzereydi . Keanu Reeves ve Colin Farrell’i çene çizgilerini süsleyen yumuşak kauçuk makarna ile düşünün. “Sakın kafamın içinde sakın kızım, gözlerimde kaybolun” dediği yumuşak bir görünümdü. Kendine güvendi ama hiper-erkeksi değildi. Başka bir sakal patlamasının yakın olduğu anlamına geliyordu.

2010: LUMBERSEXUALS
Onları uzun büyütün. Güçlendirin onları. “Yirmi-Gençler”, yüzyılı aşkın süredir en büyük sakal hacimleriyle tanımlanmıştır. Vahşi ve çekinmeyen, çınlayan ve dağınık olmayan, bunlar sınırdan içeri giren ve şimdi butik tasarım şirketinde bir chai latte keyfini yaşayan adamların sakalları. Ancak, son kat traş ettiğiniz günden itibaren insanları etkileyebildiğiniz zaman, bir hafta daha uyarmıyorsunuz? Ya da on yıl daha.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )